Yatak Böceği İlaçlama Servisi

Yatak Böceği İlaçlama Servisi

Yatak böcekleri olarak bildiğimiz zararlı haşereleri ilaçlama yaptırmak oldukça önemlidir. Yatak böceği ilaçlama servisi bu nedenle hayli önemlidir. Bazı yatak böceği çeşitleri beslenmeden 18 ay hayatta kalabilme özelliğine sahip oldukları için çok hızlı yayılmaktadır. Büyük olasılık ile yatak böceği bulunan bir mekanda, yada bir yatakta yatmış olma olasılığınız sandığınızdan daha çok olasılıklardan biridir. Gece uykunuz esnasında ortaya çıkarak sinsice vücudunuza musallat olmaları ve sizden iştahla beslenmeleri muhtemelen pek aklınıza gelen bir durum değildir.

Ancak gündüzleri pek fark edilmemeleri odada olmadıkları anlamına gelmez ve sizi algılayarak siz farkına varmadan evde yaşam sürerler. Her şeye rağmen bir bu zararlı böcekler ile başa çıkmanın yolları mevcuttur. Yatak böceği olarak bilinen tahta kuruları boyut olarak diğer türlere göre daha kolay fark edilen kahve renkli bir haşeredir. özellikle, otel,
öğrenci yurtları, kırsal bölgelerde ve evlerde sıkça karşılaşılan kan emici böceklerden biridir. Yatak böceklerinin farkına varmak için kalacağınız odada kısa bir ön araştırma yapıp pire, tahta kurusu gibi gözle görülen kan emicileri fark etmeniz mümkündür.

Isırıcı Ve kan Emici Böcekler

Eşyalı daire yada otel odası kiralamadan önce odayı kontrol edip yatak ve nevresimlere bakmak kısaca bir fikir edinmenizi sağlar. Pek çok insan yeni bir şehir ve bölgeye gidip kalacak yer seçiminde odaya girip ilk olarak banyo ve tuvaleti kontrol etmeyi tercih etmektedir. Aslında ilk olarak yatağa göz atmanızda büyük yarar vardır. Yatak böcekleri gece yaşayan
canlılardır ışıkta saklanırlar ve sadece etraf karanlık olduğu zaman harekete geçerler. Eğer şansınız varsa bir kaç tanesini farketmek için karanlıkta ışığı açıp kısa bir kontrol yapmak yatakta yaşayan böcekleri farktmenizde büyük etkendir.

Ancak birde gözle görülmeyen çok daha sinsi ve ufak boyutlu böcekler vardır ki bunları fark etmeniz neredeyse imkansız gibi bir durumdur. Asıl tehlike mayt, mite, toz böceği, akar, deri böceği diye bildiğimiz bu minik yatak böcekleri olup insana uykuyu haram ederler. Yatak böcekleri ile mücadele nasıl olmalıdır? Yatak böcekleri ile mücadele belkide böcek ilaçlama yöntemleri arasında en zor uygulamalar arasında ilk sırada yer almaktadır. Bilindiği gibi tahta kurusu ve pireler dirençli yapıda haşerelerden olup, kokusuz ilaçlar pek etki etmez. Bu nedenle zor ölen böcekler ile mücadele kokulu ve yakıcı etkiye sahip özel haşere ilaçları kullanılarak mümkünse ulv yöntem tercih edilerek yapılmalıdır.

Yatak Böceğine Kesin Çözüm

Bu güne kadar edindiğimiz tecrübe ışığında pek çok ilaçlama şirketi bu ve benzeri böcekler ile pek baş edememekte zaten garanti verilmesi
mümkün olmayan bu zararlı böceklerden toz böceği, toz akarı, beyaz nem böceği gibi minik haşereler ile defalarca uygulama yapmalarına karşın nerede ise hiç bir sonuç alamamaktadır. Bunun ana nedeni yanlış ilaçlama yöntemi kullanılması ve böcek ilacı seçiminde hata yapmaları olarak dikkat çeker. Her böceğin yapısı farklı olup bazı böcekler kokusuz ilaçlara
ve sıradan kimyasallara inanılmaz derecede direnç gösterir. Bu gibi durumlarda özellikle yatak böceklerinden kurtulmak için ilaç değişimi şarttır.

Yatak böceklerinden kurtulmak sanıldığı kadar kolay değildir. Seçilen ilaçlama firması profesyonel olmalı, ayrıca toz böceği ve beyaz nem böceği hakkında uzman böcek ilaçlama elemanları ile uygulama yapmalıdır. Acemi servis elemanı, ve böcekler hakkında yeteri kadar deneyim sahibi olmayan ilaçlama teknisyeni ile bu tür zararlıların imhası oldukça zordur.
Yatak böcekleri ile mücadele hem bilgi, hemde doğru teknikler kullanılarak mümkündür. Bu güne kadar verdiğimiz hizmet kapsamında farklı, farklı ilaçlama firmaları ile çalışan ancak bir türlü istediği sonucu alamayan insanlar ciddi maddi kayıplar yaşamıştır. Yatak böceği ilaçlama servisi alarak bu böcekler önlenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir