Kokusuz İlaçlama

Kokusuz İlaçlama

Böcek ilaçlamada kullanılan kokusuz ilaçlar, ortamda bulunan insanların Kokusuz İlaçlama yapılan alanı terk etmesine gerek yoktur. Fakat önlem amaçlı yine de iki saat böcek ilaçlama alanında bulunmamaları tavsiye edilir. Kokusuz ilaçlar sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış olan ilaçlardır. Ortama koku yaymadıkları için insanları rahatsız etmezler.

Kokusuz sıvı ilaç yapılırken iç alanın havalandırılmasında sakınca yoktur. Kokusuz ilaçlar, su ile hazırlandığı için yüzeye pulverize olarak püskürtülme yöntemiyle uygulanır, dolayısıyla uygulama yapılan alan temizlenmemelidir. Yüzeye püskürtülen ilaç yaklaşık üç hafta etkisini gösterebilmektedir. Yüzeyde ne kadar fazla kalırsa o kadar etkin sonuç alınabilmektedir.

İlaçlama sırasında üzeri açık hiçbir gıda maddesi ortamda açıkta olmaması gerekir. Kokusuz ilaçlarla temas eden hiçbir gıda maddesi tüketilmemeli ve atılmalıdır. Üstü açık tüm gıda ürünleri ve gıda ürünleri ile temas edebilecek  tüm malzemeler (tabak, çanak, çatal, kaşık vb.) ürünlerin de üzeri kapatılmalıdır.

Herhangi bir gıda ile temas edecek ürün ve malzemeye ilaç geldiği düşünüldüğünde malzeme bol sıcak suyla iyi bir deterjan ile iyice yıkanmalı ve durulanmalıdır. Kokusuz ilacın tecrübeli ve yetkin personel tarafından hazırlanması önem arz etmektedir. Doğru oranlarda seyreltilmesi ve doğru alanlara uygulanması gerekmektedir.

Çok fazla ilaç uygulaması böcek ilaçlamada bilinenin aksine daha çok böcek öldürür tezine uygun değildir. İlacın üzerinde yazan oranlarda ve yazan alan ölçülerinde ilaç uygulaması yapmak daha etkilidir. Kullanılan haşere ilaçları ve uygulanacak yöntem böcek türüne bağlı olarak seçilmek zorundadır.

Kokusuz İlaçlama Nasıl Yapılır?

Kokusuz ilaçlama, ilaçlama yapılacak alanın büyüklüğüne göre toz veya sıvı halde bulunan ilaçların belirli oranda su ile seyreltilerek, pulverizatör ve ya soğuk sisleme cihazları aracılığıyla ortama püskürtülerek yapılmaktadır. Kokusuz yöntemde, ilaçlar kesinlikle yetkin tecrübeli ve sertifikalı personel tarafından hazırlanmalı ve yetin personel tarafından uygulama yapılmalıdır.

Kokusuz İlaçlar İnsan Sağlığını Tehdit Etmez

Kokusuz ilaçlama yapılırken kullanılan ilaçlar Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olup ilaçlama yapılmadan önce kapalı ambalajı müşterimizin önünde açılarak hazırlanmaktadır. Kokusuz uygulamadan önce ortamın temizlenmesi ilaçlamayı etkilemez fakat ilaçlama sonlarında bir müddet genel detaylı temizliğin yapılmaması tavsiye edilir.

İlaçların püskürtüldüğü bölgelerde ilaçlar yaklaşık 3 hafta kadar etkin görev üstlenirler. Dolayısıyla, böcekler ilk ilaçlamadan sonra ilaçlamanın etkisiyle ölürler fakat ortamda hala yumurtaları bulunduğu için bir müddet sonra da yumurtalardan çıkacak olan böcekler için ortamda ilacın hala bulunuyor olması bir avantajdır.

Böylelikle yumurtadan çıkan böceklerde ilacın etkisiyle yumurtlamadan ilaç ile beslendikleri için ölürler. Bu durum ortamdan böceğin tamamen yok olmasını sağlar. Bu yumurtadan çıkış süresi böcek türüne göre değişkenlik gösterir. Kokusuz böcek ilaçlama İlaçlama servislerinin oldukça fazla tercih ettiği bu yöntem haşere türüne göre doğru ilaçlar tercih edildiği sürece oldukça etkili bir haşere ilaçlama uygulaması olmaktadır.

İstanbul haşere ilaçlama servisi olarak bilinçli olarak böcek ilaçlama hizmeti vermekteyiz kokusuz ilaçlama yönteminin ilk dönemlerinden beri tercih etmekteyiz. Edindiğimiz tecrübelerle kokusuz ilaçlamanın iyi analizlerimiz sonunda türüne göre belirlediğimiz ürünlerle etkili çözümler üretmekteyiz. İlaçlama servis ağlarımızla %100 müşteri memnuniyeti gözeterek 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermekteyiz.

Kokusuz İlaçlamanın Hedefi

Kokusuz böcek ilaçlama yöntemleri hedef haşere haricinde diğer canlıları hedef almamaktadır. Ama biz profesyonel haşere ilaçlama firmaları bünyeleri hassas insanlar veya zararsız diğer canlıları düşünerek mekanın 1 saat kapalı içeride kimsenin bulunulmaması gerektiğini önermekteyiz.

Firmamız tarafından tercih edilen ürünler sağlık bakanlığı tarafından onaylı dünya sağlık teşkilatı tarafından uygun görülen ilaçları tercih etmekteyiz. Kokusuz haşere ilaçları su bazlı ilaçlardır sisleme (buharlama) püskürtme yöntemleri ile uygulanmaktadır. Kokusuz böcek ilaçlama sonrasında. Mekanın camları kapıları en az 1 saat kapalı tutulmalıdır.

Kokusuz haşere ilaçları diğer ilaçlamalar gibi gıda maddelerimize temas etmemesi gerekmektedir. Edilmesi durumunda çöpe atılması gerekir kesinlikle yenilmemesi içilmemesi gerekir. Kokusuz böcek ilaçları ciddi popülasyon oluşmuş mekanlarda tercih edilmez. Yoğun akrep, tahta kurusu, pire, tahta kurdu, gibi durumlarda uygulama kokulu ilaçlama olmalıdır.

Hangi ilaç türü olursa olsun ürünler ziraat mühendisi, kimyager, gibi yüksek bilgili kişiler tarafından hazırlanıp ekip sorumlusu nezaretinde ilaçlama teknisyenleri tarafından uygulanması gerekecektir. Kokusuz ilaçlama yöntemi doğru zamanda uygulandığı sürece oldukça etkili bir ilaçlama yöntemidir.

Kokusuz İlaçlama Hakkında Sorulan Sorular

 1. Kokusuz ilaçlar insan sağlığı için tehlikeli mi?
 • Bu ilaçların diğer kokulu ilaçlara göre zararı oldukça azdır. Fakat yinede belli başlı dikkat edilmesi gereken tedbirler vardır. Örnek elle temas edilmemesi edildiyse bol suyla yıkanması, gözlere temas edilmemesi uzak tutulması, göz teması olmuşsa bol suyla yıkanması, ilaçlama yapılırken gıda maddelerimize temas etmemesi edildiyse çöpe atılması, diğer detaylı bilgiler için çağrı merkezi hatlarımızı arayabilir detaylı bilgi edinebilirsiniz.
 1. Kokusuz ilaçlama esnasında ilaçlanan alan terk edilmeli mi?
 • Kokusuz böcek ilaçlama yapılırken mekanda bulunulmasında herhangi bir sakınca yoktur. Fakat ilaçlama sonrası mekandan 1-2 saat ayrılmak gerekecektir. Gelindikten sonra 1 saat havalandırmak gerekir.
 1. Kokusuz haşere ilaçları nasıl uygulanır?
 • Kokusuz haşere ilaçları tamamen su bazlı olmaktadır. Su ile iyice karıştırıldıktan sonra püskürtme veya sisleme yöntemi ile etrafa uygulanır.
 1. Kokusuz böcek ilaçlama yapıldıktan sonra neler yapılmalıdır?
 • Kokusuz haşere ilaçlama uygulaması yapıldıktan sonra özelikle mutfak kısımlarında bulunan bir takım eşyalar duruma göre yıkanmalıdır. 2 gün ıslak temizlik yapılmaması gerekecektir.
 1. Kokusuz uygulama yapıldıktan sonra mekan ne kadar süre kapalı kalması gerekir?
 1. Kokusuz ilaçlama sonrası evler havalandırılmalı?
 • Kullanılan kokusuz ilaçlamalar sonrasında mekanın 1 saat havalandırılması gerekir. Havalandırılan mekan sonrasında kullanılabilir. Islak temizlik  bir hafta civarı olmamalıdır. Ev ilaçlama için sıkça yapılan bir ilaçlama şeklidir.