Jel hamam böceği ilacı

Jel İlaçlama

Yeni nesil haşere ilaçlarından biri olan Jel İlaçlama yöntemi giderek yaygınlaşan kullanımı ile dikkat çekmektedir. Evlerde insanların mekanı boşaltmasına gerek bırakmadan uygulanabilme özelliğine sahip, kokusuz ve son derece sağlıklı bir hamam böceği yemidir. Hamam böcekleri çok hızlı üreme özelliğine sahip istilacı böceklerin en başında gelir.

Jel ilaçlama nedir? hangi böceklere karşı etkili olur? pek çok insan bu konuda çok az bilgiye sahiptir. İlaçlama değişik böcek ilaçları kullanılarak yapılan bir hizmet olduğu için kokulu ve kokusuz ilaçlar ile yapılmaktadır. Jel ilaçlama yöntemi hamam böcekleri ve türleri üzerinde oldukça etkili bir yeni nesil hamam böceği yemi olarak dikkat çekmektedir.

Jel ilaçlama tabancası kullanılarak yapıldığı gibi elle böceklerin saklandıkları ve dolaştıkları bölgelere belirli aralıklar halinde noktacıklar şeklinde mercimek tanesi kadar hamam böceği jeli kullanılarak yapılmaktadır. Jel ilaçlama nedir? diyenlerin bilmesi gereken sıvı böcek ilaçları ile hiç bir benzerlik göstermeyen bir böcek yemi olup evde bebeği
olan yada yatalak hastası olanlar için çok rahat bir şekilde mekanlarını ilaçlatıp evdeki hamam böceklerinden kurtulma şeklidir.

Jel İlaç Hangi Haşerelere Etkilidir?

Hamam böceği jeli kullananlar özel böcek çekici etkisi sayesinde ev ve iş yerlerinde ortaya çıkan hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma böceği, gümüş böceği, karınca ve kakalaklar için oldukça etkili bir ilaçlama türüdür. Jel ilaçlamanın yapılışı hem daha zahmetsiz, hemde insan sağlığı açısından oldukça güvenli bir böcek ilaçlama uygulamasıdır.

Jel böcek ilacı fiyatı diğer haşere ilaçlarının fiyatları ile kıyaslandığı zaman gerek temizlik yapılmaması, gerek evin kapatılmaması ve gerek boşa zaman kaybı yaşanmaması açısından oldukça ekonomik bir uygulama olarak dikkat çekmektedir. Bu nedenle her geçen gün yaygınlaşmaktadır.

Jel ilaçlama yöntemi kalıcı özellikli bir uygulama olup hamam böceklerini yuvalarında imha ederek zincirleme bir etki ile gözden uzak saklandıkları
alanlarda jel böcek ilacının ani etkisi ile aniden ölerek imha olmaktadır. Jel ilaçlama fiyatları hem ekonomik hemde insanların daha sağlıklı böceklerden korunmasına aracılık eder.

Jel Hamam Böceği İlacının Özellikleri

Jel hamam böceği ilacı kullananlar bu yöntemin yavaş ama etkili bir biçimde hamam böceklerini ortadan kaldırıldığını bilirler.Jel böcek ilacının özelliği hamam böceklerini ani bir biçimde düşürüp sinir sistemini felç ederek öldürdüğü için yumurta bıraktırmadan imha özelliğine sahiptir.

Jel ilaçlama nedir? diye arama yapanlar bu ilacın tam olarak etkisini ancak evlerinde jel ilaçlama yaptırdıktan sonra kavramaktadır. Jel ilaçlama yöntemi uygulandıktan sonra uzun zaman böcek öldürücü etkisini devam ettirir. Kahverengi ve beyaz jel kıvamda olan böcek yemleri böcekleri yuvasında toplu bir şekilde imha ettiği için hem daha etkili hemde etrafta sıvı kimyasal maddeler olmadan evdeki böceklerin yok edilmesini sağlamaktadır.

Jel hamam böceği ilacı daire, apartman, iş yeri, hastane, otel, restoran, ve gıda üretim tesislerinde insan sağlığını tehdit eden zararlı hamam böceklerinin yok edilmesi için rahatlıkla kullanılmaktadır. Jel ilaçlama tabancası kullanılarak uygulanması daha pratik olduğu için elin ulaşmadığı kısımlara daha rahat jel böcek yemi uygulanabilir.

Sağlıklı Ve Hızlı Uygulama

Diğer haşere ilaçlarına oranla daha yeni nesil bir böcek ilacı olduğu için tam olarak insanlar bu böcek ilacı hakkında bilgi sahibi değildir. Bizi arayıp hamam böceği sorunu yaşayanlara mekanınızda jel ev ilaçlama yaptırmak daha sağlıklı dediğimiz zaman jel ilaçlama nedir? kokusu var mı, bırakılan ilaçlar böcekleri kaç ay öldürmeye devam eder iyi anlaşılmalıdır.

Kokusuz bir böcek yemi olan jel hamam böceği ilacı içeriğindeki özel çekici madde sayesinde hamam böcekleri uygulanan bu yemi daha çekici bulmakta ve yedikleri zaman kısa zaman içinde imha olmaktadır. Böcek yumurtalarına etki etmeyen ilaçlar kısa zaman içinde etkisini kaybettiği için yavru böcekler daha hızlı çoğalır.

Bu bakımdan jel böcek ilaçlama uzun süre kalıcı etkisi ile bir adım önde olan oldukça sağlıklı ve kalıcı etkiye sahip bir böcek yemidir. Hamam böceği jeli kullananlar bu ilacın kalorifer böceği, hamam böceği, karınca ve gümüş böcekleri üzerindeki güçlü etkisini iyi bilirler. Jel böcek ilacı fiyatı ile diğer haşere ilaçları arasında farklar belirgin şekildedir.

Jel İlaçlama Böcekleri Nasıl Öldürür?

bile yapılan temizlik ve kullanılan boşa zaman kaybı hesap edilince aslında oldukça ekonomik olduğu ortaya çıkar. jel ilaçlama sıvı bir ilaç şekli olmayıp şırınga şeklinde metrekareye bir damlacık bırakılarak böceklerin jel ilacı yiyerek ölmelerine sebep olmaktadır. Bayer hamam böceği jeli kullanımı başta olmak üzere pek çok marka ve kalitede jel haşere ilaçları giderek daha fazla kullanılmaya başlamıştır.

Apartman ve sitelerde ortaya çıkan hamam böceği şikayetlerinde sisleme yöntem hariç sıvı püskürtme ilaçlama şekilleri uzun süre tekrarlanınca hamam böcekleri giderek zor ölmekte ilaçların etkisi azalmaktadır. Hamam böceği ilaçlama olarak en kalıcı ilaçlama yöntemleri arasında jel ilaçlama ve sisleme hamam böceği ilaçlama şekli hem daha etkili hemde uzun süre böcek kontrolü sağlamaktadır.

2000 li yıllarda kullanılmaya başlayan jel hamam böceği ilaçları ilk kullanılmaya başladığında insanlar şüphe ile yaklaşmıştır. Küçük bir tüp içinde böcek ilacı olacağı çoğu kimsenin aklından bile geçmediği için çok basit bir durum gibi algılayıp ilk başlarda etkisine inanmakta zorlanan çok kişi oldu. Ancak gerek iş yerleri gerek dairelerde karşılaşılan hamam böceği şikayetlerinde yüksek oranda böcek kontrolü sağlayan jel yöntem giderek yaygınlaştı ve insanlar tarafından tercih sebebi oldu.

Jel İlaçlama Nasıl Yapılır?

Akıcı bir kıvamda olmayan bu ilaç damlacık halinde kapı çerçevelerinin kenarları, mutfak dolaplarının alt ve arka kısımları, tezgah üzerlerindeki kenarlar ve parke süpürgelik kısımlarına silinmeyecek şekilde metrekareye bir damlacık kullanılacak şekilde uygulanır. Krem kıvamında olan jel hamam böceği ilaçlama ürünleri kahverengi, sarı ve beyaz renklerde olabilir.

İnsan sağlığı açısından hiç bir yan etkisi bulunmayan bu yöntem böcek yoğunluğuna bağlı olarak bir hafta ile bir ay gibi bir zaman içinde mekandaki tüm böcekleri ortadan kaldırmaktadır. Bazı kişiler ağaç kurdu, güve, akrep, kertenkele gibi zararlılar için jel böcek ilacının kullanılacağını öne sürüp insanları yanıltmaktadır. Hemen belirtelim jel ilaçlama sadece hamam böcekleri, kalorifer böcekleri, karafatma karınca ve gümüş böceklerine etkilidir.

Evde jel İlaçlama Önce Hazırlık Gerekir Mi?

uzun yıllardır kullanılan ilaçlama yöntemleri mekanda bazı hazırlık yapılma ihtiyacını doğururdu. Ancak jel hamam böceği ilaçlaması öncesinde daire ve iş yerlerinde hiç bir hazırlık yapılmasına gerek yoktur. Mutfakta dolaplar boşaltılmaz, hiç bir gıda kaldırılmaz. İçeride insanlar günlük yaşamına devam edip çayını ve kahvesini yudumlarken, hatta yemeklerini yerken bile rahatlıkla uygulanabilir.

Hamam böceği jeli uygulanırken koku yaymaz, etrafa ilaç kalıntısı uçma durumu kesinlikle yoktur. Evde jel ilaçlama en çok bebeği olan kişiler
için ideal olup yukarıda saydığımız haşereler için uygulanabilen en sağlıklı ve zahmetsiz bir ilaçlama türüdür. Evde ilaçlama yapıldıktan sonra kokulu yöntemde en geç ertesi gün temizlik yapılır.

Kokusuz ilaçlar için bu süre ortalama beş gün ile sekiz gün arasında ilacın türü ve mekanın durumuna bağlı olarak değişir. Ancak jel yöntem için bu süre yaklaşık olarak üç aydır. İlaçlamadan sonra hamam böceği yemleri silinirse hiç bir etkisi kalmayacağı için üç ay boyunca bırakılan jel damlacıklar silinmemelidir.

Zaten silinmesi zor yerlere uygulanan hamam böceği jelleri kokusuz ve son derece sağlıklıdır. Böcek ilaçlama haşerelerin türlerine göre ilaç kullanılmasını zorunlu kılan bir hizmet şeklidir. Haşere ilaçlaması yaptırmadan ilaçlama yöntemleri hakkında bilgi edinilmeli hangi böcek türüne nasıl ilaçlar kullanılır iyi bilinmelidir. Atasoy ilaçlama olarak jel ilaçlama ve diğer haşere ilaçlama uygulamalarında kaliteden asla ödün vermiyoruz.