Gümüş Böceği Nasıl Önlenir

Kitaplarının içleri karanlık ve nemi barındıran bir özellikte olduğu için buralar gümüş böceklerini kendine çeker. Gümüş böcekleri giysilerde meydana gelen lekelere sebep olur. Duvar kağıtlarında, tavanda, parke kenarlarında sağa sola kaçarken görürseniz evde gümüş böceği istilasının başladığını anlamanız gerekir. Ayrıca kirlenen çamaşır sepetine attığınız bir kıyafet banyodaki nem ile birleşince gümüş böcekleri için çok elverişli bir yaşam imkanı sağlar. Kıyafetlerin arasında gümüş böceklerinin olması özellikle beyaz renkli kıyafetlerde lekelenmelere sebep olur.

Gümüş böceği nedir, Gümüş böceği nasıl anlaşılır? diyorsanız diğer böcek türlerine nazaran farklı bir görünüme sahiptir. Adeta başka bir gezegenden inmiş gibi görünen tuhaf bir yapıya sahiptir. Gümüş böcekleri vücut yapısı olarak gözyaşı şekline sahiplerdir. İsimlerinden de anlaşılacağı üzere gümüş renginde gördükleri için bu isimle anılmaktadır. Pek çok gümüş böceği 3- 4 inçten daha fazla büyüme imkanı bulamaz ancak evinize girmek için değişik pek çok noktadan yararlanırlar. Eve alınan karton kutular, kitaplar, koliler, kıyafetler gibi değişik malzemeler ile kolaylıkla evlere taşınırlar.

Hızlı Ürer Ve İstila Ederler

Şayet bir kaç böcek görüp de önemsemez iseniz gümüş böcekleri kısa zaman içinde mekanınızı istila eder ve yiyeceklerinizin içerisinde dolaşarak sağlığınız için tehdit haline gelebilirler. İnsanlar gümüş böceği nerede yaşar? gümüş böcekleri hangi bölgelerde saklanır? benzeri değişik sorular yöneltmektedir. Gümüşcünlerin bazı türleri sıcağı sever, bazıları soğuk ve nemli karanlık ortamları kendine yaşam alanı olarak seçer. Ev içinde özellikle mutfak bölümünde, mutfak dolapları onlar için ideal saklama alanlarıdır. Banyo, kiler, bodrum katı gibi yerler gümüş böcekleri için en önemli yaşama ve dinlenme alanları olarak dikkat çeker.

Şayet eviniz eski ve saklamaya uygun yerlerin sayısı çoksa bu böceklerin çok hızlı üremesi ve mekanı istila etmesine olanak sağlar. Eve giren gümüş böcekleri nelerle beslenir? başta da belirttiğimiz gibi gümüş böceği yapışkan ve kağıtlar, kitap, koli, kumaş, tahıl benzeri pek çok malzeme ile beslenir. Gümüş böceklerinin uzun süre hayatta kalması için gerekli proteinleri taşıyan nişasta ve şeker onların en sevdiği özellikteki yiyecekler arasında yer alır. Şayet gümüş böceği nasıl ürer? gümüş böceği kaç yavru yapar? diyorsanız türüne bağlı olarak değişir. Günde 20’den başlayıp 100’e yakın yumurta bırakabilir.

Gümüş Böceği Nasıl Beslenir Ve Çoğalır?

Daha çok bu yumurtaları nem ve sıcak ortamları dikkate alarak bırakırlar. Yumurtadan çıktığı şekli ile büyür ve gelişirler. Gümüş böceklerinin evde istilasını önlemek için onların gizlenecekleri noktaları dikkatlice kapatmanız oldukça faydalıdır. Bu şekilde davranarak onların gizlenecekleri ortamları yok etmiş olursunuz. Evde temizlik malzemesi olarak kullanılan elektrik süpürgesi mekandaki yoğunluğu çektirmek için oldukça faydalı bir araçtır. Özellikle gümüş böceklerinin yumurta bırakma potansiyeli yüksek olan yerler emiş gücü yüksek olan bir süpürge ile oldukça faydalı olur.

İnsanlar internet üzerinde genellikle gümüş böceğinden nasıl kurtulurum? Gümüş böceği ilaçlama fiyatları ne kadar? eve gümüş böceği nereden gelir? gibi arayışlara ağırlık vermektedir. Bu haşerelerden kurtulmanın yolu evde gümüş böceği ilaçlama servisi almaktır. Ayrıca ilk defa görüp de panik yaşayan insanlar gümüş böceği felç eder mi? gümüş böceği kulağa girer mi? yaşadıkları endişe nedeniyle arayışlara girmektedir. Gümüş böceği nasıl oluşur? diyorsanız evde rutubet ve nem olduğunu ya da evlere giriş yerlerinin onlar için kolay üreme imkanı sağladığını bilmenizde fayda vardır. Bu tür ortamların kapatılması evlere giriş yollarının engellenmesi ve yaşam alanlarının kısıtlanması için gerekli tedbirleri almak son derece faydalıdır.

Gümüş Böceği İlaçlama Yöntemleri

Evde gümüş böcekleri ile karşılaşıyorsanız mutlaka gümüş böceği ilaçlama yaptırmanız gerekir. Gümüş böcekleri ile bireysel mücadele istediğiniz sonucu vermez. Gümüş böcekleri ile mücadele için en iyi gümüş böceği ilaçlama şirketleri ile çalışmanız sizin yararınıza olacaktır. Günümüzde ilaçlama firmaları teknolojik ekipmanlar ve çevre sağlığına zarar vermeyen kokulu ve kokusuz ilaçlarla ilaçlama servisi vermektedir. Gümüş böceği ilaçlama yöntemleri farklılık gösterebilir çok aşırı yoğun gümüşcün bulunan mekanlarda sisleme yöntem ve kokulu ilaçlar kullanmak onların kısa sürede ortadan kaldırılmasını sağlar.

Düşük ve az yoğunluklu gümüş böceği şikayetlerinde kokusuz ve spreyli ilaçlama kullanmak onların önlenmesi için yeterli olur. Ayrıca bazı jel ilaçlar gümüş böceğinin önlenmesinde faydalıdır. Gümüş böceği evlere poşet, koli, eşya gibi malzemelerle kolaylıkla taşınabilir. Bu nedenle ev içinde öncelikle gümüş böceğinin çoğaldığı noktaların tespit edilmesi oldukça faydalıdır. İlaçlama firmaları gümüş böcekleri ile mücadelede şayet sprey ilaçlama yapacaksa bu böceklerin saklandıkları bölgeleri direkt olarak hedef alması şarttır. Gümüş böceği diğer böceklerin renginden farklı olarak kendine has gri ve beyaz renkli bir böcek olarak dikkat çeker. Gümüş böceği’nin arka kısmında 3 adet uzun sert bir kıl mevcuttur.

Gümüş Böceği İstilasında Yumurtlama Önemlidir

Ayrıca gümüş böceği yumurta halinden yetişkin aşamaya çok hızlı bir süreç içerisinde gelmektedir. Bu ortamda varlığını hızlıca atılabilen bir özellik sağlar. Gümüş böceklerinin yaşadığı bölgeler zemin katlar, çatı katları, bodrum, zemin bölgeler, otopark, depo, kiler, banyo, mutfak gibi değişik ortamlardır. Karanlık noktaları oldukça fazla tercih ederler. Gümüş böceğinin yumurtlaması şu şekilde oluşmaktadır. Gümüş böcekleri çiftleşme öncesinde birbirlerine çeşitli hareketleri ile davet ederler. Gümüş böceklerinin bu hareket yapısına aşk dansı denmektedir. Erkek gümüş böceğinin bıraktığı sperm dişi gümüş böceği tarafından yumurta borusuna alınarak çoğaltılır.

Gümüş böceğinden dişi olan yumurta sayısını alışkanlıklarına göre değişik olarak belirler. Bazı gümüş böceği çeşitleri birkaç gün içerisinde yumurtlarken, bazıları ise 20 gün kadar bir zamanda yumurtlama dönemine girer. Gümüş böceğinin yaşadığı yerler karanlık bölgelerdir kuru lavabo içleri, duvar parke arası, kaput, ayaklı dolap altları gibi değişik bölgelerde gizlenirler. Gümüş böcekleri yumuşak yapılı ve küçük boyutlu oldukları için kolay gizlenirler ve minik fark edilemeyecek kadar küçük dışkı bırakırlar. Geceleri ortaya çıktıkları için çeşitli bölgelerde dolaşırlar. Hızlı hareket eden bir böcek olup insan gördükleri zaman hızlı şekilde evde kaçıp kaybolabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir