Ev İlaçlama Yöntemleri

Ev İlaçlama Yöntemleri

Evin haşerelerden arındırılmasında kullanılan ilaçlama tekniği hiç kuşkusuz en belirleyici şartlardan biridir. Ancak kullanılacak ilaç ve ilaçlama yöntemleri böceklerin yoğunluğu ve direnç yapılarına göre belirlenmek zorundadır. Her böcek çeşidi için aynı ilaç ve ilaçlama şekli kullanmak çoğu zaman ya çok zahmetli yada olumsuz sonuca neden olur. Az yoğunluklu ve orta derecede böcek şikayetlerinde kokusuz ev ilaçlama servisi yeterli olmaktadır. Sıvı kokusuz böcek ilaçları pek çok haşere için önleyici olmasına karşın, bazı dirençli haşereler üzerinde tam etki sağlamaz. Bunun bilinmesi ve haşere türü baz alınarak yöntem kullanılması gerekir.

Kertenkele, tatarcık sineği, tahtakurusu, pire, toz böceği ve beyaz nem böceği, kuş biti, tahta kurdu gibi böceklerin yok edilmesi için mutlaka sisleme yöntem ve kokulu karışım ilaçlar kullanmak gerekir. Bu saydığımız türler oldukça dirençli ve evin her bölgesine yayılan özelliği ile ciddi sorunlara neden olur. Spreyli sıvı püskürtme ev ilaçlama şekli bu tür zararlıları tam olarak ortadan kaldıramaz. Karınca, sinek, gümüş böceği, güve, kulağa kaçan, hamam böceği, kırkayak, benzeri haşereler ile mücadele için sıvı kokusuz ilaçlar ile uygulama yapılabilir. Evi böceklerden arındırmak için bilinçli mücadele ve kaliteli ilaç ve ekipmanlar kullanmak gerekir. Bu mücadelenin başarılı olması ve daire ilaçlamanın sorunsuz olmasını sağlar.

Ev İlaçlamanın Önemi

Ev İlaçlama Servisleri Nelere Dikkat Etmeli Ev ilaçlama firmaları evde böcek türüne göre değişik ilaçlama teknikleri ve böcek ilaçları kullanarak çözümler üretir. Ev böcek ilaçlama konusunda yeterli deneyim ve donanıma sahip ekipler evdeki böceklerin yok edilmesi açısından en güvenilir ilaçlama servisleri olarak dikkat çeker. İlaçlama firmaları öncelikle ev ilaçlama nasıl yapılır? ev ilaçlama ilaçları nelerdir? çok iyi bilmek ve her türlü tedbiri almak zorundadır. Ev ilaçlama ciddi bir iştir ve ihmali asla kaldırmaz. İlaçlama öncesi evdeki gıdaların kapatılması, gerekli açık yerlerin kapatılması olası böcek ilacı zehirlenmelerini engeller. Özellikle dumanlama yöntem olarak bilinen ulv ilaçlama için çok dikkat edilmelidir.

Haşere ve kemirgenler kış döneminde kapalı ortamlara gizlenir. Yaz aylarında ise ortalığa çıkar ve üreyerek çoğalırlar. Evde böcek ilaçlama esnasında evdeki canlıların zarar görmemesi için açıkta yiyecek ve içecek maddeleri bırakılmamalıdır. Akvaryum, evcil hayvan, bebek ve yaşlı insanların ilaçtan etkilenmemesi için azami dikkat etmek ve tüm tedbirleri almak şarttır. Spreyli bile olsa yiyeceklerin üzerine ilaç damlaması olası böcek ilacı zehirlenmelerine sebep olabilir. Deneyimli eleman ve bilinçli mücadele ile çok daha kalıcı ve sağlıklı ilaçlama hizmeti verilir. Pire ve tahtakurusu ilaçlama uygulamalarında her bölgeye ilaç uygulanacağı için ilaçlama sonrası ilaç tahrişine maruz kalmamak için temizlik şarttır.

Eve Böcek Girişini Önlemek Gerekir

En fazla haşere görülen mekanların evler olması böceklerin nemli ve sıcak ortamlarda çok daha hızlı çoğalma potansiyeli taşıdığını gösterir. Yeterli barınma imkanı bulması ve yiyecek ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılaması, rutubetin yeterli düzeyde olması evde böcek istilası yaşanmasında önemli bir etkendir. Böceklerin yaşam alanlarından uzak tutulması için önlemler alınarak eve girişlerinin kesilmesi son derece etkili olur. Bu nedenle ev ilaçlama servisi almak kadar böceklerin evlere giriş yollarında önleyici tedbirlerin alınması haşere şikayetlerini önlemede en önemli tedbirlerdendir. Özellikle bina ortak kullanım alanları ile, bina etrafında çok ciddi böcek popülasyonu görülmektedir.

İşte bu nedenle bina çevresi ile bina ortak kullanım alanlarının ilaçlanarak haşerelerin yok edilmesi gerekir. Haşerelerin insanlara doğrudan verdikleri zararlar kadar, sebep oldukları bakteriler hastalık sebebidir. Özellikle bazı haşerelerin ciddi tehlike oluşturması böcekleri yok etmek için ev ilaçlama yaptırmayı zorunlu kılmaktadır. Akrep, çıyan, kene, kertenkele gibi tehlikeli haşerelerden kurtulmak için en iyi yöntemler uygulamak gerekir. Çünkü bu tür zararlılar kimi zaman zehirleri ile ölümcül sonuçlara yol açabilmektedir. Kapı altları, kablo kenarları, havalandırma ve ortak kullanım alanlarında gerekli tedbirlerin alınması böcek sorunlarını ortadan kaldıracaktır.

Evi Kapatmadan İlaçlama 

Evi kapatmadan ilaçlama yaptırmak pek çok insan için hem cazip gelir, hemde daha rahat olduğu için ev hanımlarınca tercih edilmektedir. Kokusuz ilaçlama ve jel böcek ilacı özellikle evinde yaşlı hastası, bebeği, evcil hayvanı olan aileler tarafından yaptırılmaktadır. Tüm böcekler için etkili olmasa bile bazı haşerelerin yok edilmesi için evini kapatmadan kokusuz ilaçlama yaptırıp temizlik yükünden kaçınan müşteriler için oldukça caziptir. Örneğin evde hamam böceği, karınca şikayeti için kokusuz sıvı ilaçlar ve jel böcek ilaçlama şekli kullanılabilir. Sıvı spreyli kokusuz ilaçlama pek çok haşere için idealdir. Ancak aşırı yoğun böcek şikayeti yaşanan mekanlar ile ilaçlama yaptırılarak önlenememiş mekanda daha etkili böcek ilaçlama zorunlu hale gelebilmektedir.

Evi kapatmadan ilaçlama yaptırmak zaman kaybını önler, olası planlarınızı aksatmaz. Hem sağlıklı hemde pratiktir. Hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma böceği, gümüş böceği, karınca, sinek, karınca fare, benzeri zararlılar ile evi terk etmeden kolayca mücadele edilmektedir. Evde böcek ilaçlama nasıl yapılır? konusu aslında haşere türü ile değişkenlik gösteren bir özellik sergiler. Daire ilaçlama ve evi böceklerden arındırma böcek şikayetlerine bağlı olarak sıvı ve jel haşere ilaçları kullanılarak yapılabilmektedir. Ev ilaçlama fiyatları böceğin türü ve yoğunluğu, uygulanan haşere ilaçları ve mekanın ölçüsüne göre değişen bir fiyatlandırmayı ortaya çıkarır.

En Sağlıklı Böcek İlaçlama 

Yaşam alanlarından böceklerin sökülüp atılmasında en sağlıklı ilaçlama şekli hiç kuşkusuz jel böcek ilaçlamasıdır. Kokusuz yoktur, evi kapatmanıza sebep olmaz, hazırlık ve temizlik aşamaları olmaz. Ancak jel ilaçlamanın uygulandığı yerler sınırlı ve böcekler ile mücadelede sadece karınca ve hamam böceği çeşitlerine karşı uygulanır. En sağlıklı böcek ilaçlama şekli olmasına karşın uygulama alanları sınırlı olan bu yöntem çoğu böcek sorunlarında işe yaramaz. Bu durumda daha geniş kullanım alanı olan sıvı kokusuz haşere ilaçlama yöntemi yapılarak çoğu böcek yaşam alanlarından arındırılır. Sadece zor ölen haşereler üzerinde kokusuz ilaçlar etkisiz kalır.

3 ay kalıcı özelliğe sahip ilaçlar haşerelerin imhasında oldukça belirgin kalıcılık sağlar. Haşereler yalama ve sürtünme yolu ile kokusuz ilaçların etkisine maruz kalacağı için kokusuz ilaç uygulanan yerlerin bir hafta kadar silinmemesi gerekir. Bu nedenle evi terk etmeden ilaçlama yaptırmadan önce uzman firmalardan destek almanız gerekir. Profesyonel ilaçlama şirketleri ile görüşerek insan sağlığına zarar vermeden etkili bir böcek ilaçlama yaptırılması gerekir. Ucuz ve etkisiz ilaçlar sorunu ortadan kaldırmayacağı gibi insanların yanlış yöntemlere tevessül ederek ciddi zarar görmelerine sebep olacaktır. Evde kokusuz ilaçlama doğru ilaçlar ve insanlar bilgilendirilerek yapılırsa hiç bir sorun yaşanmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir