Ev İlaçlama

Ev İlaçlama

Sıcak yaz dönemleri ile tüm böcek çeşitleri etrafa dağılarak yiyecek ve üreme ihtiyaçlarını karşılamak durumundadır. Doğal olarak yeşil alanlarda ve binaların zemin katlarında üremeye başlayan haşereler zaman içinde evlere açık buldukları alanlardan girerek yumurta bırakır ve hızla çoğalırlar. Haşerelerin ortamdaki yoğunluğunun sona erdirilmesi için etkili ilaçlama teknikleri ve kaliteli haşere ilaçları kullanılması gerekir.

Pek çok insan yaşadıkları böcek sorunları sonrası evde ilaçlama yaptırma yoluna gider. Ancak bu geç kalınmış bir durum olup böceklerin mekanda yuvalanması ve ciddi üreme aşamasına gelmesinde yapılan yanlış bir tutumdur. Ev ilaçlama ne zaman yaptırılmalı? en doğru böcek ilaçlama zamanı ne zaman? diye merak edenlerin bilmesi gereken her yıl düzenli olarak ev ve apartmanlarda önleyici haşere ilaçlama yaptırmalarının gerektiğidir.

Zararlı Böceklerin Evlerden Arındırılması

Zaralı her türlü böcek ve haşere ile mücadele için uzmanlaşmış Ev ilaçlama firmaları yaşam alanlarına musallat olan her çeşit yürüyen ve uçan haşerenin önlenmesinde ilk sırada gelir. Haşerelerin büyük çoğunluğu otopark, apartman, sığınak, depo, ev gibi kapalı alanlarda yaşamaya elverişli yapıları ile insanlar için hastalık nedeni olurlar.

Akrep, kertenkele, çiyan, kırkayak, yılan gibi zararlı canlılar yeşil ve serin ortamında bulunması gereken canlılar iken, açık buldukları yerlerden yaşam alanlarına girerler. Bu nedenle yılda hiç olmazsa bir defa bahar aylarında önleyici böcek ilaçlama servisi almak olası zararlı tehditlerinin bertaraf edilmesinde büyük önem taşır.

Ev ilaçlama hizmetleri sadece haşere ve böcek görülünce yapılan bir işlem olmayıp asıl hedef önleyici ve düzenli aralıklar halinde ev ilaçlama yaptırılarak haşeresiz bir yaşam sürmenizi sağlamak olmalıdır.

Ev İlaçlaması Hangi Böcekler İçin Yapılır?

Evlerde görülen haşerelerin, insan hayatı üzerinde ciddi olumsuzluklar oluşturduğu bilinen bir durumdur. Bireysel önlemler, temizlik ve hijyen gibi bazı tedbirler böceklerin üremesini yavaşlatır ancak tam olarak önleyemez. Amatör çaba ve ilaçlama ile evdeki böcekler yok edilemez. Bazı haşereler pis, karanlık ve nemli alanda görüldüğü gibi temiz alanlarda da ortaya çıkar.

Gümüş böceği, hamam böceği, kalorifer böceği, mayt, mite, toz böceği, tahta kurusu, sinek, pire, uyuz böceği, fare, kırkayak, kulağa kaçan, güve gibi zararlı böcekler en fazla ev ilaçlama hizmeti alınmasına yol açan böcekler arasında yer alır. Ev ilaçlaması yapılan böcekler için farklı ilaçlama yöntemleri ve değişik içerikte böcek ilaçları kullanılarak uygulama yapılmaktadır.

Zor ölen bazı böcekler için sisleme yöntem, hamam böceği gümüş böceği ve karıncalar için jel böcek ilacı, ve diğer haşereler için kokusuz ilaçlama yapılabilir. Evlerde en fazla böcek ve haşere şikayeti yaz aylarında yaşanır. Havaların ısınması ile birlikte sıkça görülen haşereler, pire, hamam böceği türleri, karınca, sinek, arı, ve kertenkeledir. Nemli alanlar ve gıda atıkları böcekleri tetikleyen öneme sahiptir.

Böcekler İstenmeyen Canlılardır

İstilacı haşere türleri, yaz mevsimlerinde her tarafa kolaylıkla yayılarak insan sağlığına ciddi tehdit oluştururlar. Bu nedenle ev ilaçlama hizmetleri, yaz aylarında giderek artar ve her alanda böcek ilaçlama talebi oluşur. Kış ile birlikte, tarla faresi, ev faresi, lağım faresi gibi kemirgenler evlerde huzursuzluk nedeni olur.

Kemirgen ve farelerin yanı sıra; tahta kurusu, toz akarı, beyaz nem böceği gibi parazitler de hem sıcak hem de soğuk havalarda evleri istila ederek sorun olurlar. Böceklerin yaşam alanlarından sökülüp atılmasında ev ilaçlama bilinçli yöntem ve teknikler kullanılarak yapılmalıdır. Bireysel yollar ile böceklerden kurtulmak mümkün değildir.

Ev ilaçlama Nasıl Yapılır?

Ev içinde görülen haşereleri ortadan kaldırıp sağlıklı ortam sağlanması için kokulu, kokusuz, ve jel ilaçlama seçenekleri kullanılarak ruhsatlı haşere ilaçları tercih edilmelidir. Evdeki haşere türünün tespiti ile en uygun yöntem ve haşere ilacı kullanılmalıdır. İlaçlama tekniği profesyonel ev ilaçlama şirketleri tarafından bilinçli olarak yapılmalıdır. Bilinçli ve uzman ekipler tarafından yapılan uygulamalar, başarılı sonuçlar verecek ve haşerelerin tamamen mekandan arındırılmasında etkili olur.

Haşerelere ve kemirgenlere karşı istasyon, fare zehiri, sıvı, jel ya da diğer formlardaki özel ilaçlar kullanılarak ev ilaçlama yapılmalı her haşere gurubuna özel sıvı ve jel ilaçlar kullanılmalıdır. Dilerseniz ev ilaçlama nasıl yapılır kısaca değinelim. 1 Sıvı ilaçlama Ev ilaçlama ve bahçe ilaçlama gibi ortamların böceklerden arındırılmasında en sık tercih edilen yöntemlerin başında sıvı ilaç ve ilaçlama şeklinin kullanımı gelir.

Sıvı içerikli böcek ilaçları püskürtme ya da buharlama teknikleri ile uygulanan ilaçlar olup kapalı mekanlar ile açık mekanlar için doğru uygulama yapılması başarılı bir haşere müğcadelesinin temel kuralıdır. Kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlama apartman ilaçlama, otel ilaçlama, bahçe ilaçlama, ev ilaçlama gibi alanlarda mekanın durumu ve özellikleri iyi bilinerek yapılması gereken bir uygulamadır.

Ev İlaçlama Yöntemleri

Açık alanlar için kokulu böcek ilaçları daha yararlı iken sürekli açık alanlar ve insan yoğunluğu olan mekanlarda kokusuz ilaçlama yapılması zorunludur. Sisleme ilaçlama tekniği ile yapılan uygulamalarda, evin en az iki saat kapalı tutulması ve yeterli oranda havalandırılması şarttır. İlaçlama öncesi ve ilaçlama sonrasında neler yapılacağı tam olarak bilinmeden dumanlı böcek ilaçlama yaptırmak olası sorunlara neden olabilir.

Bu nedenle sisleme ev ilaçlama ancak profesyonel ilaçlama şirketlerine yaptırılmalıdır. Püskürtme tekniği ile yapılan sıvı ilaçlama evin kenar ve köşelerine yapılır. Kokusuz ilaç ile yapılan uygulama sonrası ortamın uzun süre kapatılmasına gerek olmayıp, uygulama yapıldıktan 20 dakika kadar sonra eve girilmesinde sakınca yoktur. Ev ilaçlama; sıvı uygulamalarda kokulu ya da kokusuz olarak da yapılabilir. Önemli olan haşere çeşidinin belirlenip uygun yöntem seçilmesidir.

Haşere mücadelesi böcek ilaçlama firmalarınca kapalı mekanlarda kullanılan ilaçların; bebeklere ve evcil hayvanlara zarar vermemesi için, yapılması gerekenler müşteriye iletilir. Gerekli önlemler alınarak mekanda ilaçlama servisi verilir. Ev ilaçlama için kullanılan ilaçların; evdeki eşyalara zarar vermeyecek niteliğe sahip olması şarttır. Ayrıca gıda maddelerinin uygulama öncesinde hava almayacak biçimde kapatılması ilacın ciltte tahriş yapmasını önleyecek gerekli tedbirlerin alınması müşteriye tam olarak anlatılmalıdır.

Sağlıklı Yeni Nesil Yöntem

Jel ilaçlama Yeni nesil böcek ilacı olarak bilinen bu yöntem, evdeki haşereler ile mücadele için en sık kullanılan ilaçlama türüdür. jel ilaçlama yalnızca hamam böceği türleri, karıncalar, ve gümüş böcekleri üzerinde etkili olan bir böcek yemidir. Kakalak, alman hamam böceği, kara fatma gibi böcekler ile mücadele için evde jel uygulama tekniği sıklıkla yapılır ve insanla için hiç bir yan etkisi yoktur.

Jel ilacın uygulanması sırasında, evin boşaltılmasına, ön hazırlık yapılmasına gerek olmadığı gibi, gıda maddeleri için önlem alınması gerekmeyip ilaçlama sonrası temizlik yapılmamaktadır. Jel böcek ilaçlama ile yapılacak uygulamalarda, profesyonel ev ilaçlama firmaları tercih edilmeli, hamam böceklerinin doğru oranda yapılan ilaç sonrası imha edilmeleri sağlanmalıdır.

Hamam böcekleri ile mücadele için kullanılan jel ilaçlar bu haşerelerin eve girişine karşı önlem almak içinde uygulanmaktadır. Kullanılacak ilaçların kalitesi ve doğru oranda uygulanması başarılı bir ev ilaçlama için şarttır. Yeni nesil ev ilaçlama yöntemleri içinde jel böcek ilaçlaması oldukça sağlıklı ve etkilidir. Ancak her böcek için kullanılmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir