Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır

Piyasada pek çok ilaçlama servisi haşereler ile mücadele vermektedir. Ancak her sektörde olduğu gibi ilaçlama konusunda da işini çok iyi yapanlar kadar sahtekar insanlarda azımsanacak sayıda değildir. Üstelik yaptıkları işin önemini kavramaktan aciz, sırf daha fazla kazanmak adına insanlar süslü yalanlar söyleyip garantili ilaçlama yaptıklarınıda belirtmeyi ihmal etmezler. Tabi işini hakkıyla yapanları ayrı tutmak gerek.

Böcek problemi yaşadınız ve alel acele bir firma ile anlaşıp ilaçlama desteği talep ettiniz. Var olan sorundan kurtulmak için mekanda ilaç uygulaması yapıldı ve siz haşerelerden kurtulma rahatlığı yaşayacağınız için elbette rahatlarsınız. İşte burada devreye doğru firmadan böcek ilaçlama yardımı almış olmanız ve etkili çözüm sağlanması girer. Yanlış bir hizmet, bitmeyen böcek şikayetleri ve evde onca temizlik gibi birde eşyaların lekelenmesi karşılaşacağınız en kötü durumdur.

Peki Neden Böyle Sorunlar Yaşanır?

Maalesef işinde uzman olmayan ve aç gözlü insanlar başkalarının zaaflarını silah olarak kullanır. Karşılaştığımız durumlar arasında insanların aceleci olması ve bir an önce sorunlarından kurtulmak istemesi en büyük zaaflarıdır. Haklı olarak hiç hoşlanmadıkları bir böcek türü ile yüz yüze gelmeyi kimse istemez. Bir an öncede kurtulmak ister.
İlaçlama servisi seçerken kısa bir ön araştırma yapmak çok faydalıdır.

Hangi ilaçları kullanıyorlar? İlaçlama şekilleri nelerdir? yaşadığınız şikayetin ne olduğuna dair yanıtları gibi pek çok şey önemlidir. Ben kendimi müşterinin yerine koyduğum zaman önce yaşadığım soruna ne gibi çözümler alırım diye düşünürüm. Hangi böcek türü, direnci nasıldır? hangi böcek ilaçları etkili olur? tek seferde bitermi? ikinci bir ilaçlamaya gerek varmıdır? elbette bunlar ve fazlası sizinde aklınızdan geçer.

Böceklerden Nasıl Kurtuluruz?

İşte burada aslında fırsatçılar hemen, Garantili Böcek ilaçlama sözcüğünü devreye sokar. İyide kardeşim bu kadar garanti hemen mümkün mü? aslında bunu sorgulamak en önemli kuraldır. Bazı böcekler için garantili ilaçlama elbette mümkündür. Zaten su sıkmadıysa normal yapıdaki böcekler ölecektir. Ancak bazı haşereler çok dirençli vücut yapıları ve yumurtalarına ilaç işlemediği için garanti vermek yanlıştır. Müşteri buna dikkat etmelidir.

Böcekler evlerimize çok farklı bölgelerden girebilir. Açık pencereler, kapı altları, kablo delikleri, havalandırmalar, çatı katları, banyo ve tuvalet giderler, mutfak lavabosu gibi yerlerden girebilir. Ayrıca marketten aldığınız sebzeler, yumurta kolisi yada eve alınan bir eşyanın arasında gelebilir. Burada evin temiz olması böcekleri önlemez sadece üremelerini engeller. Böceklerden kurtulmak için başta giriş bölgelerinin tespit edilerek kapatılması gerekir.

Böcek İlaçlama Yöntemleri

Daha sonra iyi bir ilaçlama firması seçerek alacağınız profesyonel bir destek sizi bu dertten kurtarır. Ancak pek çok böcek tek ilaçlama ile önlenirken bazı böcekler için ikinci bir ilaçlama gerekir. Bunlar pire, toz akarı, tahta kurusu, ağaç kurdu, kertenkele, akrep gibi zararlılardır. Özellikle yoğun böcek şikayetlerinde bu durum çok sık yaşanır. Aurıca bu haşereler için kullanılacak ilaçlar ve ilaçlama yöntemleri çok etkili olmak zorundadır.

Aksi halde ilaçlama firmalarına abone olmaktan kurtulamazsınız. İster ev olsun, ister iş yeri her zaman böcek sorunu yaşayabilir. Burada alınacak böcek ilaçlama servisinin doğru ve kaliteli olması önemlidir. Örneğin pire ve toz böceklerine kokusuz ilaçlar kullanmak çok fazla işe yaramaz. Hele hele jel ilaçlama gibi uçuk öneriler hiç bir fayda sağlamaz. Önemli olan böcek türüne göre ilaçlama şekli ve en iyi böcek ilacını kullanmaktır. Kokusuz ilaçlama, jel ilaçlama, kokulu ilaçlama türleri yeri ve duruma göre doğru seçilmelidir.

Hangi Böcek İlacı Nerelere Uygulanır?

Hamam böceği çeşitleri ve karıncalar için bu üç yöntemde uygulanabilir. Ancak böcek yoğunluğu dikkate alınmalıdır. Böcekler genelde dip bölgelerde saklanır ve kapı dipleri, dolap arkaları, parke kenarlarından çıkarlar. Böcek çeşidine bağlı olarak bu bölgelere spreyli ilaçlama uygulanabilir. Kolay ölen böcekler için kokusuz ilaçlama yaptırmak yeterlidir. Evden çıkmanız ve ev temizliği yapmanın bu uygulamada gerekmez.

Ancak aşırı böcek şikayetleri ve zor ölen böcekler için durum farklıdır. Ulv ilaçlama yapılacaksa evi terketmek ve ilaçlamadan sonra temizlik şarttır. Hangi Böcek İlacı Nerelere Uygulanır? Jel böcek ilacı gümüş böceği, karınca, hamam böceği, kalorifer böceği ve türevlerine etkili olur. Dolapların kenarları, kapı pervazları, süpürgelikler, dolap içleri ve beyaz eşyaların arkalarına uygulanabilir. Temizlik istemez ve 3 ay silinmemelidir.

Sağlığa Zararsız İlaçlama

Kokusuz ilaçlar böceklerin saklanma bölgelerine ve geçiş istikametlerine püskürtülür. Burada böcek türü belirleyici olur. Pire, toz akarı, kuş biti, tahta kurusu gibi haşereler her tarafta olabilir bunlar için geniş kapsamlı bir ilaçlama gerekir, Buda sisleme denilen genel ilaçlama şeklidir.
Kokusuz yada kokulu ilaçlar spreyli olarak uygulanısa sadece ilaç sıkılan yüzeylerde temizlik gerekir.

Ancak ilk bir hafta temizlik yapmamak gerekir. Buharlama denilen Ulv bcek ilaçlama uygulamasında ilaçlama sonrası ev kapatılıp, yeteri kadar bekledikten sonra havalandırma ve ev temizliği yapılabilir. Temizlik sırasında eldiven kullanmak şarttır. Dirençli haşereler için en etkili ilaçlama şekli buharlama yöntemdir. Geniş kasamlı kullanım alanı olup tüm haşerelere etki etmesi için özel içerikli yakıcı etkide ilaçlar kullanılması şarttır. Atasoy ilaçlama daima en iyisini kullanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir