Bahçe İlaçlama

Bahçe İlaçlama

Bahçe İlaçlama Nasıl Yapılır? bahçedeki böceklerin yapıları ve insanlara verdikleri zararlar kadar pek çok faydası olan haşerelerin varlığı iyi bilinmelidir. İlaçlama her önüne gelenin eline sırt pompası alarak başına buyruk yapacağı bir ilaçlama servisi asla olamaz. Bahçe ilaçlaması yaparken evdeki haşerelerden kurtulma için uygulanan bazı yöntem ve böcek ilaçları kullanılmaz.

Bahçede böcek mücadelesinde kapalı mekanlara uygulanan yöntemlerden daha farklı ilaç ve ilaçlama şekilleri uygulanır. Bunun ana sebebi direkt bitkilere uygulanan ilacın yan etkisi ve açık havada uygulanan ilaçlamada hava sıcaklığının önemi, havanın rüzgârlı olup olmaması, yağmurlu havada ilaçlama yapmanın fayda vermeyecek oluşu durumudur.

Kullanılan haşere ilacının bitkilere ve evcil hayvanlara zarar verme riski gibi önemli faktörler hayati öneme sahiptir. Bahçe ilaçlaması nasıl yapılır? bahçede nerelere ilaç uygulanır bilmek önem taşır. Ancak sadece kısmi ilaçlama yapılarak bahçedeki zararlılardan kurtulmak pek mümkün olmaz.

Bitkinin belirli bir bir kısmı yada bitkilerin etrafı ilaçlandığında yürüyen ve uçan zararlılar ilaçtan kaçarak başka bir bitkiye yada farklı alana kaçarak saklanabilir. Bahçede böcek ve zararlı haşereler ile karşılaşınca hem kendinizin hemde size bitişik bahçe komşunuzun aynı anda bahçesinde ilaçlama hizmeti almasını istemeniz gerekir.

Bahçede Böceklerin Zararları

Sorunun doğru tespiti kadar yan bahçedeki böceklerin size yine bulaşarak bahçenize musallat olması alacağınız ilaçlama servisini ciddi zaafa uğratır. Bu nedenle kapsamlı bir bahçe ilaçlaması çok daha sağlıklı ve uzun süre kalıcı etki sağlar. Apartman bahçesi ve sitelerde kısmen ilaçlama yapmak yerine komple açık alan ve kapalı alan ilaçlaması gerekir.

Bahçe ilaçlama, özellikle ilk bahar ve yaz döneminde çok fazla yapılan bir ilaçlama türüdür. Bahçedeki böceklerden kurtulmak için ilaçlama servisi almak şarttır. Ancak bahçede böcek ilaçlama yaparken çimlerin kullanılan ilaçlardan zarar görmemesi için doğru oranda ve çimleri yakmayacak özellikte haşere ilaçları kullanılmalıdır.

Bahçe ilaçlama nasıl yapılır? iyi bilen ilaçlama firmaları ile görüşüp gerekli desteği almak gerekir. Bahçe içinde çeşitli bitklier ve ağaçlar olduğu için buralarda pek çok haşere çeşidi yaşam sürer. Pire, akrep, çıyan, kırkayak, hamam böceği, salyangoz, kulağa kaçan böceği, kertenkele gibi pek çok böcek bahçede yaşama imkanına sahiptir.

Buralarda üreyerek bitkilere ve yeşil alanlara zarar vermekle kalmaz evlerin içlerine kadar girmektedir. Bahçe ilaçlama ne zaman yapılır? Site ilaçlama, apartman ilaçlama, villa ilaçlama gibi sıkça yapılan ilaçlama hizmetlerinde yeşil alanların ilaçlanması ve bahçede böcek ilaçlama oldukça sık yapılır.

Bahçe İlaçlama Ne Zaman Yapılmalı?

Bahçelerdeki bitkilerin zararlılardan korunması amacı ile yapılan ilaçlama yanında binaların içine ve dairelere yönelen haşereleri önlemek içinde ilaçlama yapılmaktadır. Yaz dönemlerinde öğle saatlerinde sıcağın çok fazla olduğu zaman bahçe ilaçlama uygulaması bazen istenmeyen ağaç kuruması ve bitkilerin zarar görmesine yol açabilir.

Bahçe ilaçlama zamanı sabah saatleri ile akşam serinliğine yakın zamanlarda yapılırsa çok daha iyi olur. Ancak her zaman bu imkan elde edilemez. Bu durumda sıcakta yapılan ilaçlama için kullanılacak ilacın dozu düşük olmalı ve çok titiz bir ilaçlama yapılarak bitkilerin yapılan ilaçtan zarar görmemesi sağlanmalıdır.

Bahçe ilaçlamada nelere dikkat edilmeli? Bahçe ilaçlamasının önemi çok sayıda yeşil bitki ve ağaçların olmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca bahçede yaşayan değişik türde böcek ve haşereler zararlı oldukları kadar faydalı özelliklere sahip oldukları için yapılacak bahçe ilaçlama servisi çok dikkatli olmak durumundadır.

Bahçede pire ilaçlama ile ağaçlarda arı ilaçlaması esnasında kullanılan ilaçlar kadar uygulama yapan ilaçlama elemanı son derece bilinçli olmak zorundadır. Bahçe ilaçlama fiyatları ucuz olduğu için tercih edilen bir kişi ve ekibin yapacağı özensiz ve yanlış ilaçlama sonucunda ciddi hasarlar yaşanması kaçınılmaz olabilir.

Profesyonel İlaçlama Servisi

Bahçede böcek ilaçlama oldukça donanımlı ve profesyonel olarak yapılması gereken bir hizmettir. Ucuz bahçe ilaçlama servislerine ilaçlama yaptırıp yeşil alanlarınıza zarar vermeniz ciddi kayıplara neden olabilir. Bahçede en fazla böcek nerelerde yaşar? Bilindiği gibi açık alanlar ve bitki örtüsü olan bölgeler çok sayıda haşere çeşidi için cezbedici bir etkiye sahiptir.

Her böceğin sevdiği ve sevmediği bitki türü olmasına karşın böceklerin saklandığı alanlar genellikle bina etrafı ve bitkilerin kökleri ile dalları arasında olan bölümlerdir. Uçan haşereler daha çok bitkinin gövde bölümünde görülürken, yürüyen haşere çeşitleri köklerde ve toprak zeminlerde çok daha fazla görülür.

Nemli bölgeler, duvar kenarları ve serin olarak bilinen kuytu az güneş alan alanlarda pek çok böcek çeşidi gizlenir. Bu nedenle bahçe ilaçlama esnasında böcek üreme alanları ile haşerelerin saklandıkları bölgeler iyi ilaçlanmalıdır. Bahçenin zararlı böceklerden arındırılması için bilinçli ilaçlama kadar seçilecek ilaçlar çok önemlidir.

Atasoy böcek ilaçlama şirketi hem açık alanlarda hemde kapalı mekanlarda yaşamınızı zorlaştıran ve sizin kullanım alanlarınıza zarar veren böcekleri etkili ilaçlar kullanarak imha eder. Bahçe ilaçlama yaptıracağınız zaman bizden ilaçlama servisi alarak yeşil alanlarınızı böceklerden kolayca arındırmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir